KA.DER’DE NELER OLUYOR?

01 Mart 2024, Cuma 1.078 Kişi

 

KA.DER’de Neler Oluyor?

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nde (KA.DER) çalışan kadın işçilere yönelik hak ihlalleri her geçen artıyor. 

Kuruluşunda, kadınların her alanda eşit olarak temsil edilmeleri, ayrımcılığın her türüne karşı olmayı, kadın bakış açısını tüm çalışmalarına yansıtmak ve yaygınlaştırmayı, sivil toplumun güçlendirilmesine katkı vermeyi ilke olarak ortaya koyan KA.DER, bünyesinde istihdam ettiği kadın işçilere karşı kuruluş ilkelerini hiçe saymakta ısrar ediyor.

Kadın işçiler, iş yerinde iş barışı ve huzurunu koruma hassasiyetiyle taleplerini Sn. Karaoğlu ve yönetim kuruluna iletmelerine karşın, olumlu hiçbir geri dönüş alamadıkları gibi, baskı ve tehditlerin boyutu artarak devam ediyor.

Kadın işçiler, insanca yaşayabilecekleri ücret ve çalışma koşullarının sağlanmaması, mesai saatlerinin düzensizliği, fazla mesailerin ödenmemesi, gün içinde dinlenme ve mola süreleri üzerindeki kısıtlar ve kamera ile izlenerek tacize varan müdahalelerin yaşanması, KA.DER Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Karaoğlu tarafından uygulanan sistematik baskı ve yıldırma politikalarına karşı artık sessiz kalmayacaklarını ilan ediyorlar. 

Sendikamızın sorunları görüşmek adına yaptığı diyalog çabaları ise anti demokratik yasaların arkasına sığınılıp ‘yetki’ tartışmasına sıkıştırılarak yok sayılıyor.

KA.DER Başkanı ve yönetimine çağrı yapıyoruz;

06 Mart 2024 Çarşamba günü 13.00 ‘ da dostlarımızla birlikte çağrımızı daha yüksek sesle dile getirmek için geliyoruz.

Çalışanlarınızın taleplerine, sendikamızın diyalog ve görüşme çağrılarına kulak verin!
Kuruluşunuzda ilan ettiğiniz ilkeleri öncelikle kurumunuzda ve çalışanlarınıza uygulayın.

Aksi durumda öncelikle üyelerimizden, sonra yasalardan aldığımız yetki ve güçle mücadelemizi başta TBMM olmak üzere, tüm kadın mücadele platformlarına taşıyarak yaygınlaştıracağız!
 

BASIN AÇIKLAMASI

06 Mart 2024/Çarşamba

Saat: 13.00

Adres: Büyükdere Cad. No:95 Çınar Apt. Mecidiyeköy/İSTANBUL