08 Ağustos 2020 / Cumartesi

Güncel

 

KONFEDERASYONUMUZ DİSK’İN UNUTULMAZ GENEL BAŞKANI KEMAL TÜRKLER MEZARI BAŞINDA ANILDI!

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) kurucusu, ilk Genel Başkanı ve İşçi Önderi Kemal Türkler katledilişinin 39. yılında mezarı başında anıldı.

Anmaya Türkler’in ailesi, DİSK ve DİSK’e bağlı sendikalar ve çok sayıda siyasi partinin temsilcisi katılırken, Sendikamız Genel Başkanı Metin Ebetürk ve Genel Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundular.

DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, anmaya katılanları saygı duruşuna davet etti.

Saygı duruşunun ardından konuşan Kemal Türkler’in kızı Nilgün Türkler Soydan, “-Bir ölüm yıldönümünü anıyor olsak da umut dolu günlerdeyiz, saygı ve özlemle anıyoruz.” dedi.

Nilgün Türkler Soydan’ın ardından söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “- Sevgili Genel Başkanımız Kemal Türkler'in de dediği gibi, zamanın akışını hızlandırmalıyız. Her türlü bedele rağmen eşitlik, özgürlük ve emeğin hakları mücadelesinden vazgeçmediğimiz bugünlerde zamanın akışını hızlandırmalıyız. Unutulmaz Genel Başkanımızı özlem ve saygıyla anıyoruz,” diyerek sözlerini tamamladı.

Arzu Çerkezoğlu’ndan sonra söz alan Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “-Sevgili Genel Başkanım, bize bırakmış olduğun sınıf ve kitle sendikacılığı mirasını omuzlarımızda onurla, gururla taşıyoruz,” diyerek sözlerini tamamladı.

Sendikamız İstanbul Şubesinden Yöneticilerimiz, Uzmanlarımız, Temsilcilerimiz ve çok sayıda Üyemiz katılım sağladılar.

Anma Kemal Türkler’in mezarına karanfiller bırakılarak son buldu.

 

 

 

Video Galerimize Göz Atın!

 

Sendikamız hakkında basında yer alan haberler, gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar ile ilgili videoları buradan izleyebilirsiniz.

 

  GÖZAT


BİZE ULAŞIN

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR
ADRES: Ziya Gökalp Cad. Gonca Apt. No:36/16 Kızılay/Çankaya, ANKARA
TELEFON: 0312 430 17 73
FAKS: 0312 432 39 63
E-POSTA: sosyal-is@sosyal-is.org.tr
DİSKUNIWFTU