08 Ağustos 2020 / Cumartesi

Güncel

 

UNUTULMAZ GENEL BAŞKANIMIZ ÖZCAN KESGEÇ MEZARI BAŞINDA ANILDI!

 

DİSK/Sosyal-İş Sendikamızın unutulmaz Genel Başkanı Özcan Kesgeç mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene, Sendikamız Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Denetim Kurulu Üyeleri, Şube Başkanları, Şube Sekreterleri, Avukatları, Çalışanları, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, Özcan Kesgeç’in mücadele arkadaşları ve Türkiye İşçi Partisi’nden yoldaşları katıldı.

Törende konuşma yapan Sosyal-İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, Özcan Kesgeç’in mücadelesini anlatarak, Kesgeç’in bıraktığı mirası daha da büyütmek için çabaladıklarını, Sosyal-İş Sendikamız ilklerin sendikası olmaya devam ettiğini ve işçi sınıfına yönelen saldırı ve hak gaspı girişimlerine karşı mücadelede, Özcan Kesgeç’in anısına layık olmaya çalıştıklarını vurguladı.

Metin Ebetürk’ten sonra Av. Vedat Baranoğlu söz alarak, Özcan Kesgeç’in sendikal mücadelesine değinirken, Sosyal-İş’in bugünkü Yöneticileri de Özcan Kesgeç’in mücadelesini aynı yolda, aynı politik çizgide ve aynı sendikal çizgide devam ettirmeye çalışıyor, Özcan sen ışıklar içinde yat diyerek sözlerini tamamladı.

Av. Vedat Baranoğlu’ndan sonra söz alan DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, Özcan Kesgeç, sabırlı, güleç yüzlü, bilge, okumayı ve dinlemeyi seven biriydi. Özcan Abi, bilime, sosyalizme, işçilere ve mücadeleye inanan bir insandı. Vazgeçmeden, ümitsizliğe düşmeden her zor koşulda bu mücadeleye inanmaya devam etti ve ömrü mücadele içinde geçti.

Zor dönemlerde Özcan Kesgeç gibi önderlerimizin değeri ve önemi çok daha önemli oluyor. Özcan Abi rahat ol, DİSK’liler ellerinden gelen mücadeleyi yapıyor ve Sosyal-İş Sendikası emin ellerde, bütün zorluklara rağmen sınıf sendikacılığı yolunda ilerliyor. Özcan Abiyi saygıyla anıyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Tören, Kesgeç’in mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

 

Video Galerimize Göz Atın!

 

Sendikamız hakkında basında yer alan haberler, gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar ile ilgili videoları buradan izleyebilirsiniz.

 

  GÖZAT


BİZE ULAŞIN

ÜYESİ OLDUĞUMUZ KURULUŞLAR
ADRES: Ziya Gökalp Cad. Gonca Apt. No:36/16 Kızılay/Çankaya, ANKARA
TELEFON: 0312 430 17 73
FAKS: 0312 432 39 63
E-POSTA: sosyal-is@sosyal-is.org.tr
DİSKUNIWFTU